Rasim Öztekin 8 Mart 2021’de kalp krizi nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayata gözlerini yumdu. Ünlü sinema, tiyatro ve dizi oyuncusunun kaybı tüm camiayı ve sevenlerini yasa boğdu. Hayatı boyunca çok güzel işlere imza atan ünlü isim, sağlık sorunları sebebiyle tiyatroya devam edemeyeceğini dile getirmiş ve Ferhan Şensoy’dan aldığı kavuğunu Şevket Çoruh’a devretmişti.

Kızı Pelin Öztekin’in En Son Yaptığı Paylaşım


Büyük ustanın tek kızı olan Pelin Öztekin‘in en son yaptığı bu paylaşım hayranlarına ümit verirken maalesef üzerinden çok geçmeden hem aile hem de sevenleri acı haberle sarsıldı.

Rasim Öztekin’in başta ailesine olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Bir insanın kalplerde sadece sanatını icra ederek bu denli yer edinebilmiş olması gerçekten inanılmaz.

Kimdir Rasim Öztekin?

14 Ocak 1959 yılında İstanbul’da doğmuş ve sırasıyla önce Galatasaray Lisesinde ardından İstanbul Üniversitesinde öğrenim görmüştür. Aslen Basın Yayın Yüksekokulundan mezun olan ünlü sanatçı ilk amatör deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro’da edinmiştir. Meslekte profesyonel tiyatroculuğa Ferhan Şensoy’un ortaoyuncular topluluğuna katılması ile geçmiştir. 2016 yılında Ferhan Şensoy’dan kavuğu büyük bir gururla devralmış geçtiğimiz yılın Eylül ayında ise Şevket Çoruh’a devretmiştir. Tiyatro sanatçılığının yanı sıra sinema ve dizilerde rol almış, TRT için program metin yazarlığı ayrıca akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Ayrıca hayatının son yıllarında YouTube’a içerik üretmiştir. Bu kısa hayatına 6 ödül, 25 tiyatro oyunu, 3 müzikal, 25 film ve 25 dizi sığdırmıştır.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ferhan Şensoy kavuğu Rasim Öztekin’e devrediyor
Rasim Öztekin kavuğu Şevket Çoruh’a devrediyor

Büyük Usta Rasim Öztekin’in Vefatı Üzerine Atılan Bazı Tweetler

@mrsseda

Öneri: Birleşik Krallık: Prens Philip Hayatını Kaybederse Ne Olacak?