Mesut Süre’nin moderatörlüğünü yaptığı, YouTube’da yer alan yaklaşık 40-60 dakika uzunluğunda bölümlerden oluşan, ücretsiz enfes bir program, İlişki Testi.

Covid-19 hayatımıza girdiğinden beri tam bir yaşam savaşı veriyoruz ve bu savaş sadece virüse karşı değil, aynı zamanda ilişkilerimize karşı da! Aynı evi paylaşan çiftler ne demek istediğimizi çok iyi anladı. Eskiden, eşlerden biri çalışırken diğeri evdeydi ya da ikisi de çalışırdı. Bu sayede çiftler her ne kadar birlikte yaşasa da aslında günün en verimli ve enerjik zamanlarını dışarıda geçirirlerdi. Bu nimetin kıymetini bilemedik diye dövünenler olduğu gibi bu süreci aşırı benimseyip boyut atlayanlara da rastlamak çok mümkün. Covid-19 hızla yayılmaya devam ederken uzayan süre ile birlikte elinizde eğlenebileceğiniz çok az şey kaldıysa eğer size bir teklifimiz var: İLİŞKİ TESTİ!

İnsanın zaman zaman ilişki içerisinde kendisini yalnız hissetmesi kadar doğal bir şey yoktur. Bilmeniz gereken tek şey aslında yalnız olmadığınızdır. İçerisinde yaşadığımız toplum bizleri bir ilişki yaşamaya önceden hazırlamadığı için her şeyi düşe kalka öğrenmek zorunda kalıyoruz. Bu programla artık siz de gayet normal olduğunuzu görecek, tabularınızdan kurtulacak, paylaşamadıklarınız ya da çözemediğinizi düşündükleriniz için stres olmayı bırakacaksınız. Başkaları ilişkilerini nasıl yaşıyor? Tüm doğallığıyla karşınızda.

Nedir Bu İlişki Testi?

Mesut Süre’nin moderatörlüğünü üstlendiği, YouTube’da yer alan yaklaşık 40 – 60 dakika uzunluğunda bölümlerden oluşan eğlenceli bir program. Şu anda 3. sezonu yayınlanıyor. Programın içeriğe şöyle bir bakacak olursak; her hafta yeni bir çifti konuk eden Mesut Süre, onlara çeşitli sorular sorarak haklarında fikir sahibi olmamıza yardımcı oluyor. Kitlenin belirli bir yaş aralığı yok denebilir. Her yaşa ve kitleye seslenmeyi gayet başarılı bir şekilde sürdürüyor. Sadece sahne üzerindeki çiftlerle yetinmeyip seyircilerle de diyaloglara giren Mesut Süre, ilginç bulduğu çiftleri sonra ki programlara davet edebiliyor ya da YouTube üzerinden “Seyirci Diyalogları” kategorisine videoyu yükleyebiliyor.

İlişki Testinde Çiftlere Nasıl Sorular Soruluyor?

Sorularda belirli bir sıra izlenmiyor ama genellikle “Nasıl tanıştınız?” sorusu ile başlanıyor. Eğer çift evli ise geleneksel merasimlerle ilgili sorular en çok güldürenler arasında yer alıyor. Çiftin herhangi bir ayrılık dönemi varsa tadından yenmiyor, yükleniyor da yükleniyor Mesut Süre. Genel olarak favori kabul edilen soru ise: “Eşinizi bir hayvana benzetecek olsaydınız, hangi hayvana benzetirdiniz?” Çiftler her ne kadar çalışarak gelse de programa, ezberden gitmenin mümkün olmadığını bu soruyla anlıyorlar gibi görünüyor.
İlişki Testine Katılan Ünlü İsimler Kimler?

Ünlü isimleri de zaman zaman ağırlayan Mesut Süre, oluşturduğu samimi atmosfer ile seyircinin kalbinde taht kurmaya devam ediyor. Ünlüleri konuk ettiği bölümler arasında en iyileri sayılabileceğini düşündüğümüz iki çifti sizlerle paylaşmak isteriz.

Aslı & İlker Kızmaz

Sinem & Sarp Akkaya

Peki, Programın Sonunda Ne Mi Oluyor?

Seyirci, çağdaşlık, sadakat ve kendi aralarındaki eğlence düzeyi kategorilerinde çifti oyluyor. Tabi ki bu oylama yine Mesut Süre’nin tarzı ile açık olarak yapılıyor.
Bolca gülünen bir bölümün sonuna gelindiğinde birbirlerini beş dakika önce gömen çift öpüşüp barışıyor, herkes mutlu mesut evlerine dağılıyor.

İlişki Testini Bu Kadar Güzel Yapan Nedir?

Programı izlerken hem sınırlar ve bir seviye olduğunu görüyorsunuz hem de bir o kadar özgür ve iyi hissediyorsunuz. Bu dengeyi tutturmak herkesin harcı değil. Ortamın gerilmesine asla izin vermeyen Mesut Süre’nin müdahaleleri hem çok yerinde hem de çok samimi. Hiçbir soru ya da cevabın çok uzamasına izin vermediği için konu dağılmıyor, sıkıcılaşamıyor.

Bazen sponsorları için yaptığı reklamları ele alış biçimi de insanları epey güldürüyor. Özellikle Cambly ya da Yemek Sepeti sponsor olduğunda epey eğlenceli dakikalar geçiriliyor. Mesut Süre’yi İngilizce konuşurken mutlaka dinlemenizi öneririm.

İlişki Testi Biletlerine Nasıl Ulaşabilirim?

Karaborsadan uzak durmanızı her fırsatta hatırlattıklarının altını çizmek isteriz. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

İlişki Testi’ne Kimler Katılabilir?

Herkes katılabilir. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak.

Basitçe bahsedecek olursak; kameranızı ayarlayın, karşısına geçin ve şu soruları yanıtlayın:
1) Evli misiniz? Ne kadar zamandır berabersiniz? Bu süre içinde, hiç ayrılıp tekrar birleştiğiniz oldu mu?
2) İleride bir çocuk yapsanız ya da hâlihazırda bir çocuğunuz varsa, partnerizin/eşinizin hangi huyunun çocuğunuza geçmesini istemezsiniz?
3) Ev işlerini kim yapar? Neden?
4) En son hangi sebepten tartıştınız ya da trip attınız/yediniz?
Son olarak başvuru formunu doldurup yollayıp haber beklemeniz gerekiyor.

Doğallık ve samimiyetin ön planda olduğu bu program için ona göre bir video çekmeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Rahat olun.

Pandemi sürecinde hem gülmek hem de yalnız olmadığını hissetmek isteyenlere İlişki Testi’ni mutlaka tavsiye ediyoruz.

Mesut Süre Kimdir?

23 Mart 1981, Bursa doğumlu bir radyo programcısı ve stand-up sanatçısıdır.
İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamlayan Mesut Süre, Anadolu Üniversitesi İngilizce İşletme mezunudur. Radyoculuk serüvenine okulda başlamış, daha sonra Radyo D’de Hakan Gündüz e Karma Türk Fm’de Onur Yar ile çalışmıştır. Aynı zamanda çeşitli mekânlarda kendi yazdığı metinlerle gösteriler de düzenlemiştir.

Credit: https://www.biyografitr.com

Ekim 2007’de Rock Fm’de Sabah Problemi programını sunmuştur. Bu programdan birkaç ay sonra hafta içi her sabah 07:00 – 10:00 saatleri arasında yayınlanan Rabarba programını hazırlayan ve sunan Mesut Süre, İstanbul’da çeşitli mekânlarda stand-up gösterileri yapmaktadır. Süre, aynı zamanda cuma akşamları 21.45’te, Bloomberg HT’de yayınlanan Stand Up Comedy programında yer almıştır. Mesut Süre, İlker Gümüşoluk ve Mustafa Kemal Ayça ile Piyasadan Büyük Alacağımız Var kitabını 24 Kasım 2012 tarihinde Destek Yayınevinden yayınlamıştır.

Öneri: İşte Kraliçe II. Elizabeth Öldüğünde Olacaklar 2021

@mrsseda